baner for atar2

תרומה לעיר צפת

abuhav-bima2

ברכתו של אילן שוחט, ראש עיריית צפת:

צפת נמצאת היום על סיפו של שינוי היסטורי שיביא להשבת קסמה, מעמדה וכבודה של העיר ואשר יחדש ימיה המפוארים כקדם.

החזון שלנו הוא לבנות את צפת כעיר בת קיימא, שמציעה לתושביה איכות חיים גבוהה בכל תחומי החיים, על בסיס מודל המחבר בין רוחניות למדע.

צפת המודרנית תהיה בירת התרבות והרוחניות היהודית בעולם ומרכז ביו-רפואי מוביל שיתרום לפיתוחים מדעיים בינלאומיים.

שני מנועי צמיחה אדירים מניעים את השינוי הצפוי בצפת:

  • הקמת הפקולטה לרפואה, קריה אקדמית ומרכז למחקר ופיתוח מדעי
  • פיתוח ענף התיירות סביב אתוס הרוחניות היהודית

 סביב הפקולטה לרפואה ומכוני המחקר מתוכנן בצפת החדשה פיתוח עירוני מודרני בקנה מידה שצפת לא ידעה מימיה, אשר ישפיע לטובה על קידומו של הגליל כולו. במקביל, מתוכנן ברמה הלאומית שדרוג של שירותי הבריאות בגליל העליון. הפיתוח המדעי יביא גם להקמת מיזמים מדעיים, חממות סטארט-אפ, וחברות עתירות ידע שיקימו את בסיסיהן כאן. התהליך כולו הוא פרי של שיתוף הפעולה היסטורי בין הממשלה על כל זרועותיה, עיריית צפת, רשויות מקומיות ואזוריות בגליל העליון, אוניברסיטת בר-אילן ומוסדות אקדמיים אחרים, כמו גם יזמים, משקיעים ותורמים, שכבר היום יוצרים סינרגיה כדי למצות עד תום מהלך שנועד לשנות את פני הצפון מקצה אל קצה.

פיתוחם של המיזמים התיירותיים נקבע על ידנו במסגרת תוכנית "מיקוד מאמץ" של משרדי ממשלה ועיקרם שיפוץ ושדרוג העיר העתיקה והמורשת הבנויה שבה. התכנית מביאה עימה פוטנציאל עתידי של עשרות אלפי מבקרים בשנה מרחבי העולם לצפת, אשר יתרמו משמעותית לפיתוח ההכלכלי של העיר. ערכי הרוח של צפת, השילוב הנדיר בין מורשת האר"י הקדוש ותלמידיו, הקבלה היהודית וקדושתה של צפת, לבין אותה מורשת בנויה, המהווה עדות לקיומה של קהילה יהודית עתיקה בהרי הגליל העליון ושכיות האמנות שלה, מהווה פוטנציאל תיירותי שטרם מוצה ויהווה כאמור מנוע צמיחה שני של העיר.

האתגר העומד לפתחה של צפת, ושל פרנסיה ותושביה, הוא "להניע ולהפעיל" את שני המנועים הללו, ולשכלל ולפתח, במקביל, את איכות החיים בעיר ואת גורמי המשיכה עבור אוכלוסייה חדשה, רעננה, צעירה ואיכותית, גורמים כמו מערכת החינוך והתרבות, חזות העיר, השירותים לתושב, פיתוח מקומות תעסוקה וייצוב כלכלה עירונית תוססת ובריאה.

זהו מהלך משולב, רב-מימדי וארוך שנים שכבר החל והצלחתו תלויה בהתגייסות כללית של כל אוהבי צפת והגליל. עמותת מת"ת מצטרפת לשורה של שותפים אסטרטגיים בתחומי העשייה החינוכית שלנו. היא מעניקה "רוח גבית", שלא תסולא בפז, לתהליכים בשדה החינוך בצפת, במיוחד בתחומים של נוער, מצוינות וחיזוק הצלע ההורית במשולש – הורה-מורה-תלמיד.

orut lectures

mifgash3 hamamot

פורום הורים

הורים יקרים!
אנו שמחים להציג בפניכם שירות חדש ויעיל במיוחד עבורכם- פורום אינטרנטי לייעוץ בנושאי הורות ומשפחה.
הודות לשיתוף פעולה ייחודי עם "מכללת הורים" מראשון לציון ע"ש עמוס שפלטר, בניהולה של ליליאן ללום, מונגש לכם שירות ייחודי ויעיל זה.
פורום זה הוקם עבורכם ולמענכם, ובו אתם מוזמנים להיוועץ ולשתף בשאלות, בלבטים ובקשיים העולים מחיי היום יום שלכם בנושאים הקשורים לגידול וחינוך הילדים.

 Q A

קישור לפורום

 

parents

ilan shohat